Piotr Pazera

Title
Przejdź do treści

Święto Kolejarza

Święto Kolejarza to wyjątkowy dzień w roku dla wszystkich pracowników kolei, którzy swoją pracę wykonują z zaangażowaniem, sumiennością i profesjonalizmem. Codziennie dziesiątki tysięcy kolejarzy dba o utrzymanie i rozwój transportu kolejowego. Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ „Solidarność” uroczystości z okazji Święta Kolejarza zorganizowała w Warszawie.
Piotr Pazera | 28/11/2022

Pikieta SZIK

Ponad dwustu pracowników spółek kolejowych z całego kraju protestowało przed Ministerstwem Aktywów Państwowych, przy ul. Wspólnej 6 w Warszawie.
Zdecydowaną większość stanowili związkowcy z zakładów linii kolejowych oraz innych jednostek organizacyjnych i spółek zależnych od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (PLK).
Protestowali również pracownicy PKP Telkol z „Solidarności” i Federacji Związków Zawodowych Pracowników Automatyki i Telekomunikacji PKP. Wśród protestujących byli także pracownicy małopolskich struktur Polregio i PKP Cargo zrzeszeni w Regionalnej Sekcji Kolejarzy.
Piotr Pazera | 12/10/2022

Problemy z Kolejową Medycyną Pracy

Badania okresowe to temat znany każdemu pracownikowi kolei. O tym jak funkcjonują przychodnie, w których wykonywane są badania okresowe, rozmawialiśmy z Panią Małgorzatą Durką - Zastępcą Dyrektora ds. Medycznych Oddziału Kolejowa Medycyna Pracy.
Piotr Pazera | 20/6/2022

Pokoleniowa zmiana w Łodzi

VIII Zakładowe Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” w ZLK w Łodzi odbyło się 25 marca 2022 r. Celem spotkania był wybór nowego przewodniczącego Komisji Zakładowej w miejsce ustępującego z tej funkcji w związku z przejściem na emeryturę Zdzisława Kobusa. W obszernym sprawozdaniu obejmującym okres od 25 marca 2018 r. do 25 marca 2022 r. kolega Zdzisław przypomniał najważniejsze działania liczącej ponad 800 członków organizacji zakładowej.
Piotr Pazera | 25/3/2022
2022. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści