Kolejne wydarzenie SZIK

Title
Przejdź do treści

Kolejne wydarzenie SZIK

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Henryk Sikora · 23 Wrzesień 2022
23 września 2022 r. w Zduńskiej Woli rozegrany został turniej piłki nożnej o puchar Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność” (SZIK).  Celem wydarzenia  było upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród kolejarzy oraz integrowanie środowiska kolejowego.
Było to już trzecie wydarzenie o podobnym charakterze zorganizowane przez SZIK w bieżącym roku. Wcześniej były to: halowy turniej piłki nożnej w Łowiczu (kwiecień) i grupowe spotkanie na Kasprowym Wierchu (maj).
Turniej odbył się pod patronatem Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność”, a partnerem wydarzenia było Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno Torowe Sp. z o.o. w Gdańsku.
Turniej wygrała drużyna z Zakładu Linii Kolejowych (ZLK) z Łodzi, która wygrała mecz finałowy z ZLK Tarnowskie Góry 1:0. Trzecie miejsce (półfinaliści) zajęły reprezentacje PKP Cargo Zakład Centralny i ZLK Kraków. Oprócz wymienionych powyżej w rozgrywkach wzięły udział drużyny reprezentujące: ZLK Częstochowa, Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej Sp. z o.o. z Krakowa i Zakład Robót Komunikacyjnych DOM Sp. z o.o. z Poznania.
Organizatorzy udekorowali obiekty (mecze odbywały się równolegle na dwóch boiskach) w związkowe banery i flagi, zabezpieczyli uczestnikom poczęstunek i napoje (doskonały catering). Każdy z zawodników otrzymał okazjonalną koszulkę. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy za udział w turnieju, a cztery pierwsze reprezentacje puchary.
Ponadto doskonałą atmosferę tworzyło piękne, jeszcze letnie słońce, muzyka i czerwone race świetlne, które zostały odpalone przy wręczaniu pucharów.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom ambicji i entuzjazmu wynikającego ze sportowej rywalizacji. Słowa uznania kierujemy także do ludzi, często będących na drugim planie za wszelką pomoc w zorganizowaniu zespołu, motywację zawodników i spowodowanie, że reprezentacja spółki albo zakładu wzięła udział w turnieju.
Dziękujemy również osobom, które w trakcie wydarzenia wykonywały różne prace organizacyjne (np. sędzią i obsłudze muzycznej) oraz tym wszystkim, którzy zajmowali się jego organizacją na wiele dni i tygodni wcześniej.


2022. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści