Mistrzostwa Polski w wyścigach drezyn

Title
Przejdź do treści

Mistrzostwa Polski w wyścigach drezyn

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Zdzisław Jasiński · 11 Czerwiec 2022
11 czerwca 2022 r. bocznica kolejowa Pfleiderer S.A. w Wieruszowie wypełniła się pasjonatami kolei i dobrej zabawy, którzy w pozytywnej atmosferze stanęli w szranki w VI Mistrzostwach Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych i Pikniku województwa łódzkiego pod patronatem Marszałka województwa Pana Grzegorza Schreibera.
Wśród obecnych nie zabrakło również gości, wśród których byli: Marlena Maląg, Minister rodziny i polityki społecznej, Iwona Koperska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego, Stefan Pietras, starosta wieruszowski, Marta Siubijak, Wice Burmistrz Wieruszowa, Henryk Grymel, Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ „Solidarność”, prezesi i członkowie zarządów spółek kolejowych m.in. Arnold Bresch, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Jan Kotynia, Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z.o.o., Michał Kucharski, CS Natura Tour Sp. z o.o., Artur Kowalczyk, Wars S.A., Marek Olkiewicz, PKP Cargo S.A., Andrzej Gola, Dolkom Sp. z.o.o., Janusz Busz, ZRK-DOM Sp. z.o.o., organizacji ponadzakładowych i zakładowych NSZZ „Solidarność”.
Jak co roku licznie przybyli na miejsce kibice mieli okazję obserwować wyścigi w dwóch kategoriach, pań i panów, którzy na dwóch równoległych torach rywalizowali w systemie pucharowym, czyli ekipa, która będzie „dymała” wolniej, odpadała. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie, do których należała ostateczna decyzja w kwestii wyników poszczególnych biegów.
Po kilku godzinach sportowej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. I tak w kategorii pań zwyciężyła drużyna o nazwie „Zaskrońce” reprezentująca Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. W składzie Joanna Kierzkowska, Klaudia Klubiś, Aneta Szymczak, Agnieszka Wawrzyniak, drugie miejsce „Wróbelki” z Tarnowskich Gór, trzecie miejsce „LHS-ki” z Zamościa, a w kategorii panów drużyna „LHS-y” reprezentująca Spółkę Linia Hutnicza Szerokotorowa z Zamościa w składzie Tomasz Duda, Jarosław Faryma, Wojciech Jakóbczak, Waldemar Pawluk, drugie miejsce „Kamraci” z Wieruszowa, trzecie miejsce „Bastek Team” z Wieruszowa. W sumie startowało 35 ekip.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary z rąk pani Przewodniczącej Iwony Koperskiej oraz vouchery na pobyt weekendowy w wybranym ośrodku Spółki CS Natura Tour. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki od partnerów wydarzenia m.in., PKP Polskie Linie Kolejowe, Koleje Śląskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna,  Lotto, ZRK-DOM, Dolkom, KSK NSZZ „Solidarność”.
Wyścigi drezyn nie były jedyną konkurencją, w której toczyła się rywalizacja na bocznicy Pfleiderer S.A. Wszyscy chętni mogli również spróbować swoich sił w konkurencji rzutu klockiem hamulcowym. Zawody w tej konkurencji odbywały się również w kategorii pań i panów. W kategorii panów zwycięzcą został: Tomasz Strączkowski z Zakładu Linii Kolejowych w Białystoku, a w kategorii pań: Kinga Więckowska  z Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach . W całej imprezie przede wszystkim chodziło jednak o dobrą zabawę, więc nie brakowało atrakcji dla tych, którzy nie walczyli o laury i atrakcyjne nagrody, ale przyszli całymi rodzinami miło spędzić czas. Mieli oni okazję, oprócz spróbowania swoich sił, w jeździe drezynami wyścigowymi, również „popedałować” na specjalnie skonstruowanym rowerze torowym lub przejechać się pojazdem szynowym zbudowanym na bazie „malucha” z wagonikiem. Dzięki współpracy z Marszałkiem województwa łódzkiego panem Grzegorzem Schreiberem można było skorzystać z atrakcji w ramach Pikniku województwa łódzkiego m.in. strefy kulinarnej, zabaw dla dzieci, zjeżdżalni, trampolin, karuzeli, waty cukrowej , wystawców i innych.
Dużą atrakcją była również możliwość przejażdżki składem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Kolei Śląskich na trasie Wieruszów – Czastary – Wieluń. Nagrodą dla wszystkich był występ artysty kabaretowego Marcina Dańca.


2022. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści