Pokoleniowa zmiana w Łodzi

Title
Przejdź do treści

Pokoleniowa zmiana w Łodzi

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Piotr Pazera · 25 Marzec 2022
VIII Zakładowe Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” w ZLK w Łodzi odbyło  się 25 marca 2022 r. Celem spotkania był wybór nowego przewodniczącego Komisji Zakładowej w miejsce ustępującego z tej funkcji w związku z przejściem na emeryturę Zdzisława Kobusa. W obszernym sprawozdaniu obejmującym okres od 25 marca 2018 r. do 25 marca 2022 r. kolega Zdzisław przypomniał najważniejsze działania liczącej ponad 800 członków organizacji zakładowej.
W kolejnym punkcie przystąpiono do wyboru nowego przewodniczącego. Koleżanki i koledzy obdarzyli zaufaniem Piotra Pazerę. Przejął obowiązki Zdzisława Kobusa, który po 47 latach pracy, 28 grudnia 2021 r. przeszedł na zasłużoną emeryturę. Z działalności związkowej nie zrezygnował.
Gośćmi zebrania byli przewodniczący Regionu Ziemia Łódzka Waldemar Krenc, przewodniczący SZIK Henryk Sikora, jego zastępca Zdzisław Jasiński, przewodniczący Regionalnej Sekcji Kolejarzy Michał Staniszewski. W obszernych wystąpieniach przewodniczący Krenc i Sikora mówili o działaniach naszego Związku. Zaproszony na spotkanie przedstawiciel PZU ds. Pracowniczych Planów Kapitałowych Aleksandra Czartoryska zachęcała do udziału w tej formie oszczędzania. W drugiej części zebrania uczestniczyli dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi Adam Adamski, zastępca dyrektora Elżbieta Budka oraz emerytowany zastępca dyrektora Ryszard Szymański. Goście odpowiadali na zadawane pytania.
Na zakończenie spotkania podano wszystkim obiad, a „Wodzowi Zdzisławowi Kobusowi” szablę i pamiątkową karykaturę. Były też inne prezenty i życzenia. Odśpiewano sto lat.


2022. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści