Wybory w Zakładzie Linii Kolejowych w Częstochowie

Title
Przejdź do treści

Wybory w Zakładzie Linii Kolejowych w Częstochowie

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Marek Moczulski · 18 Marzec 2022
Zakładowe Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” w ZLK w Częstochowie odbyło się w siedzibie ZLK 18 marca 2022 r. Celem spotkania był wybór nowego przewodniczącego Komisji Zakładowej. Obecna przewodnicząca, Elżbieta Podgórska zrezygnowała z pełnionej funkcji w związku z przejściem na emeryturę. W wyniku głosowania kierowanie ponad 200-osobową organizacją zakładową koleżanki i koledzy powierzyli Oldze Wieczorek.
Gośćmi zebrania byli przedstawiciele Regionu Częstochowskiego – przewodniczący, Jacek Strączyński i sekretarz, Dorota Kaczmarek oraz przewodniczący SZIK, Henryk Sikora, który w obszernym wystąpieniu poinformował zebranych o działaniach naszej sekcji zawodowej i sytuacji w Spółce. W drugiej części spotkania uczestniczyli dyrektor ZLK, Helmut Klabis i naczelnik działu ds. pracowniczych, Mariola Kosmała. Na zakończenie tej części, która stała się w pewien sposób symbolicznym momentem zakończenia 30 lat pełnienia funkcji przewodniczącej, koleżanka Elżbieta otrzymała upominek od przewodniczącego Sikory, a kwiaty i okolicznościowy adres od dyrektora Klabisa.
Życzeń, upominków i uścisków nie było końca. Te przeniosły się do lokalu, gdzie wspólny obiad zakończył pewien etap w życiu związkowym koleżanki Elżbiety, a rozpoczął nowy etap w życiu związkowym koleżanki Olgi.


2022. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści